| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Tray |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 13.56 MHz |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Frequency | 13.56 MHz |
| Schedule B | 8542390000 |
| Type | RFID Reader |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$5.56022
Ext.Price$5.56022
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.56022 | $5.56022 |
| 10 | $4.74797 | $47.47970 |
| 25 | $4.43839 | $110.95975 |
| 50 | $4.14900 | $207.45000 |
| 100 | $3.87845 | $387.84500 |
